Karadeniz Turu

1.Gün İstanbul
Havaalanında karşılama ve otele giriş, serbest gün ve konaklama.

2.Gün İstanbul
İmparator Jüstinyen tarafından yaptırılmış olan Aziz (Aya) Ayasofya’yı  ziyaret ediyoruz. Burası, 1000 yılı aşkın bir süredir dünyanın en büyük yapısı olmuştur. 15. Yüzyıldan 19. Yüzyıla kadar Osmanlı Sultanları tarafından kullanılmış olan Topkapı Sarayıyla devam ediyoruz. Burada Peygamber Hz.Muhammed in hatıraları ve sultanlar tarafından giyilen pahalı mücevherler, cüppeler kristal, gümüş ve porselenlerle etkileyici bir koleksiyon göreceksiniz. .Öğle yemeği molasından sonra altı minareli ve  20.000 güzel İznik çinileri ile mimarinin  eşsiz bir parçası Sultanahmet Camiini göreceğiz. Dikilitaş, Yılan Pillar ve Wilhelm II Alman Çeşmesi ile eski Hipodromu ziyaret ediyoruz. Eski İstanbul'un arka sokaklarında yürüyoruz ve Yerebatan Sarnıcını ziyaret ediyoruz .Buradan kapalı çarşıya geçip 1 saatlik serbest zaman. Daha sonra ise İstanbul’da geceleme.

3.Gün İstanbul
09:00 da rehberle resepsiyonda buluşma.Tura  Kariye müzesiyle başlıyoruz.Altın boynuzda egzotik Mısır baharat pazarını ziyaret ediyoruz. Asya'ya Boğaz köprüsünün üzerinden geçiyoruz, ve, Osmanlı sultanlarının yaz evi olan Beylerbeyi sarayını ziyaret ediyoruz, sonra Çamlıca Tepesinden İstanbul’un muhteşem görüntüsünü izliyoruz. Bir deniz kenarı balık lokantasında öğle yemeğinden sonra , boğaz turu için gezimize başlıyoruz. Avrupa kıtaları ve Asya'yı ayıran su yolunu görüyoruz . Otele dönüş ve İstanbul’da konaklama

4.Gün İstanbul
09:00 da rehberle resepsiyonda buluşma, bu turumuza İstanbul’daki en büyük ada olan Büyük ada gezisi ile başlıyoruz.Faytonla panoromik ada turu gerçekleştirip yemek molası veriyoruz.Adanın en yüksek tepesinde  bulunan  Aya Yorgi Kilisesi ve Aya Yorgi Manastırını ziyaret ediyoruz. Buradaki ilk yapı, M.S. 6. yüzyıl'da inşa edilmiştir. Bu mevkide, bir çok kilise ve manastırın kalıntıları da vardır.İsa Tepesi'nde ise Hristos kilise ve manastırı ile Rum Yetimhanesi bulunmaktadır. Rum Yetimhanesi'nin binası harabe olmasına rağmen halen dünyanın en büyük ahşap monoblok yapılarındandır, burayayıda gezdikden sonra .Kumsal semtindeki Ayios Dimitrios kilisesine geçiyoruz. Adadaki çok küçük Ortodoks cemaat, büyük ayinlerini burada yapar.Büyükada'da bulunan 4 camiden mimari bakımdan en dikkat çekeni II. Abdülhamid tarafından yaptırılan Hamidiye Camisini ziyaret edip, turumuzu burada bitirip  otele dönüş yapıyoruz.

5.Gün İstanbul’dan Ankara’ya Transfer
Ankara’da tura başlama.Anadolu medeniyetleri müzesi ve August tapınağı ile gezimize başlıyoruz.Öğle yemeği için mola verdikden sonra Anıt kabir ziyaretini yapıp dinlenmek için otele giriş yapıyor.

6.Gün Ankara-Çorum-Samsun
Sabah erken saatlerde buluşup otobüsle Hititlerin başkenti olan Hattuşaşa doğru yol alıyoruz.Hattuşaş, Alacahöyük ve Yazılı kayayı ziyaret ettikden sonra yemek molasını verip Samsun’a doğru yola çıkıyoruz.Samsun’a vardığımızda otele varış ve dinlenme

7.Gün Samsun-Giresun-Tranzon
Sabah erken saatlerde buluşup Giresun’a doğru yol alıyoruz.Giresun’a vardığımızda öğle yemeği molası verip Trabzon’a doğru yol alıp, otele yerleşip dinleniyoruz.

8.Gün Trabzon-
Sabah kahvaltıdan sonra Maçka ilçesi, Altındere köyü sınırları içerisinde yer alan Sümela manastırını ziyaret için yola çıkıyoruz.Sümela manastırını gezdikden sonra öğle yemeği molası veriyoruz.Yemekden sonra Uzungöl’e geçiyoruz. Uzungöl Türkiye'nin yağmur ormanlarının bulunduğu, Soğanlı ve Kaçkar Sıradağları'nın birleşim yerinde bulunmaktadır.Bu gezimizi de yaptıkdan sonra otele dönüp dinleniyoruz.

9.Gün Rize-Trabzon
Sabah  otobüsle Trabzon’dan Rize’ye gidiyoruz.Rize’ye vardığımız zaman çay bahçelerini gezip öğle yemeği yiyoruz, yemekten sonra çay fabrikalarını ve Ayder  yaylasını gezip gezip Trabzon’a dönüş yapıyoruz.Konaklamayı Trabzon’da yapıyoruz.

10.Gün Trabzon-İstanbul
Uçak saatine göre otelden alınıp hava alanına transfer yapıyoruz, ve Türkiye’den ayrılış