Arkeolojik Tur

1. Gün: Ankara Havaalanında misafirlerle buluşma ve otele giriş işlemlerinin tamamlanması Ankara’da konaklama.

2. Gün: Kahvaltıdan sonra Anadolu Medeniyetleri müzesi ve August tapınağı için otelden çıkış. Ziyaretleri gerçekleştirdikten sonra öğle yemeği için şehir merkezinde yemek yiyoruz. Anıtkabir ve Gordion ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğini Ankara Kalesinde eski bir konakta yiyoruz ve Ankara’da konaklama.

3. Gün: Otelde kahvaltıdan sonra Hitit’lerin başkenti olan Hattuşaş’ı görmek çin otelden çıkış yapıyoruz. Hattuşaş, Alacahöyük ve Yazılıkaya ziyaretlerinden sonra Kapadokya’ya gelmek için yola çıkıyoruz ve Kapadokya’da geceleme.

4. Gün: Kahvaltıdan sonra Kapadokya’nın ilk gün turu için yola çıkıyoruz. Devrent ve Paşabağ ziyaretinden sonra Avanos’ta öğle yemeği yiyoruz. Öğle yemeğinden sonra dünyanın en büyük açık hava müzesi olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret ediyoruz. Otele dönüş ve geceleme.

5. Gün: Sabah kahvaltıdan sonra Kapadokya 2. gün turu için yola çıkıyoruz. Öncelikle Kızılçukur vadisinde 4 km lik bir yürüyüş yapıyoruz ve öğle yemeğinden sonra Kaymaklı yeraltı şehrini ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Son olarak Uçhisar kalesi  ve otele dönüş.

6. Gün: Sabah erken kahvaltı ve Konya üzerinden Antalya için yola çıkış. Konya’da Mevlana müzesi ziyareti ve öğle yemeği daha sonra Antalya’ya varış ve Antalya’da konaklama.

7. Gün: Kahvaltıdan sonra Perge,Pamfilya ve Aspendos tiyatrosu ziyareti  var. Aspendos Tiyatrosu yakınında yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, tur sonunda Side’yi ziyaret ediyoruz ve Antalya’da konaklama.

8. Gün: Sabah Antalya Arkeoloji Müzesini ziyaret ettikten sonra yolda muhteşem manzarasıyla Termessos’u görüp  Pamukkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Yerel bir restaurantta yemek yiyoruz ve Pamukkale’de konaklıyoruz.

9. Gün: Sabah kahvaltıdan sonra Hierapolis  ile güne başlıyoruz. Pamukkale travertenlerini ziyaret ettikten sonra Yolda  Afrodisias antik kentini geziyoruz.Kuşadası’na gitmek için yola çıkıyoruz.

10. Gün: Sabah kahvaltıdan sonra Efes'e gidiyoruz Efes’te ilk olarak Meryem Ana ziyareti yapıyoruz. Öğleden sonra St John Bazilikasını, Artemis tapınağın gidiyoruz.Tam gün Efes turundan sonra Kuaşdası’nda konaklıyoruz.

11. Gün: Kahvaltıdan sonra eski Antik Yunan şehri olan Priene yi ziyaret ediyoruz.Yerel bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra Didime gidiyoruz. Didimde Kehanetler ülkesi olarak bilinen eşsiz güzelliğe sahip Apollon tapınağını geziyoruz ve Kuşadası’nda konaklıyoruz.

12. Gün: Kahvaltıdan sonra Sardes (Salihli) i  için yola çıkıyoruz. Sardes'te Yedi kiliseler ve Dünyanın ilk Sinagoğunu ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra, Bergama için yola çıkıyoruz. Bergama’da Athena tapınağı , Kütüphane ve Agora yı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve Çanakkele’ye gidiş ve  geceleme.

13. Gün : Kahvaltıdan sonra Truva atını ziyaret için yola çıkıyoruz. Ziyaretimizde Aynalı çarşıda var. Şehir merkezinde öğle yemeğinden sonra Kilitbahir kalesi ve Şehitliği ziyaret ediyoruz. Daha sonra İstanbul için yola çıkıyoruz ve İstanbul’da geceleme.

14. Gün : Kahvaltıdan sonra Hipodrom ziyareti ile güne başlıyoruz. Daha sonra Yerebatan Sarnıcı , Sultanahmet camii ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra neredeyse 500 yıldır Sultanların kolksiyonlarının değerli eşyalarının olduğu Topkapı Sarayına gidiyoruz Sonra Kapalıçarşı ziyareti ile gün bitiriyoruz. Akşam yemeği ve İstanbul’da geceleme.

15. Gün: Sabah İstanbul Arkeoloji Müzesini  ziyaret ettikten sonra öğle yemeği  yiyoruz. Sonra Boğazda gezinti yapıyoruz. Akşam yemeği ve İstanbul’da geceleme.

16. Gün : Kahvaltıdan sonra Dolmabahçe Sarayı ziyareti için otelden ayrılıyoruz. Dolmabahçe’den sonra Kariye Müzesi. Öğle yemeğinden sonra Süleymaniye Camii ve ardından Mısır çarşısını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve İstanbulda geceleme.

17. Gün : Uçuş saatine göre Havalanına bırakış.