Slovenya & Klasik İtalya  1.290 €

 
1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL-LJUBLJANA-VENEDİK

Sabah saat 07.00’de Tunus Cad. No: 14’te buluşma. Esenboğa Havalimanına transfer, saat 10:00’da TK-2109 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a ve saat 12.25’te TK-1061 sefer sayılı uçak ile İtalya’nın sınır komşusu Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya hareket, saat 13.40'ta varış. Varışı takiben tüm misafirlerimizle doğa harikası BLED Gölü turu ve Ljubljana şehir turu yapılacaktır. Tur sonrasında özel otobüslerimiz ile Venedik’e hareket. Venedik’e varış. Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde. (Konaklama Lido veya Mestre’de  olacaktır)

2.GÜN: VENEDİK

Kahvaltı sonrası yapılacak Venedik şehir turunda; San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz Ekstra Gondol Turuna ve Ekstra olarak dünyanın en ünlü Cam El işçiliğinin yapıldığı Murano Adası ve ayrıca El İşi dantelleri ile ün salmış Burano adası  turuna katılabilirler. Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

3. GÜN: VENEDİK-FLORANSA           
                                                                  
Kahvaltı sonrası Padova yolu ile İtalya’nın sanat merkezi Floransa’ya hareket. Öğleden sonraki şehir turunda  Piazza della Signoria, Duomo Meydanı ve Ponte Vecchio’yu da içine alan tarihi merkez görüldükten sonra serbest zaman. Geceleme Floransa’da bulunan otelimizde.

4. GÜN: FLORANSA (PISA / CERTOSA)           
                                                            
Kahvaltı sonrası  serbest gün. Dileyenler öğleden sonra yarım günlük  Ekstra  Pisa turu ile akşam Ekstra Canlı Müzik eşliğinde bifteği ve şaraplarıyla meşhur  Certosa  Turu’na katılabilirler. Geceleme Floransa’da otelde.

5. GÜN: FLORANSA-SIENA-SAN GIMIGNANO-ROMA             
                                                                                     
Kahvaltı sonrası etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bir Ortaçağ kasabası olan, Unesco Dünya Mirasları İtalya listesinde yer alan San Gimignano görüldükten sonra, Kızıl Şehir diye bilinen İtalya’nın en önemli ve en çok turist alan kenti Siena gezilecektir. Roma’ya hareket. Öğleden sonra varışta Vatikan St. Pietro Kilisesi görüldükten sonra otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme Roma’da bulunan otelimizde.

6. GÜN: ROMA (CASTELLİ BÖLGESİ)         
                                                         
Kahvaltı sonrası panoramik şehir turunda   Forum Meydanı,  II.Vittorio Emanuele Anıtı, Venedik Meydanı, Trevi(Aşk) Çeşmesi, Piazza di Spagna (İspanyol Merdivenleri) Via del Corso (Corso Caddesi) görülecek yerler arasındadır.  Öğleden sonra serbest zaman. Arzu edenler Ekstra olarak düzenlenecek yarım gün yemekli Castelli turuna katılabilirler. Bu turda; Romanın hemen dışında bir tepenin üzerine kurulmuş olan, şarapları ile meşhur tarihi Frascati kasabası görülecektir. Burada yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından indirimli alışveriş imkanı bulabileceğiniz Outlet gezisi düzenlenecektir. Arzu eden yolcularımızla  akşam Ekstra canlı müzik eşliğinde yemekli tipik İtalyan tavernası turuna  katılabilirler. Bu turda  Roma’ya özel bir tavernada yerel müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.   Geceleme Roma’da bulunan otelimizde.

7. GÜN: ROMA-NAPOLİ  (POMPEİ)         
                                                                                
Kahvaltı sonrası Napoli’ye hareket. Varışta yapılacak şehir turunda, Napoli’de şehri en iyi şekilde seyredebileceğimiz Pozilipio Tepesi, San Carlo Opera Binası, Kale, Santa Lucia ve Vittoria Emanuella Meydanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında arzu edenler Ekstra Pompei turuna katılabilirler. Bu turda; Vezüv yanardağının eteklerine kurulmuş olan ve Roma İmparatorluğunun günümüze dek yaşantısını en iyi halde yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerden biri Pompei’de kalıntı haline gelmiş dükkanlar, halkın yaşamış olduğu evler, büyük hamam ve sauna, amfi tiyatro ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Napoli’de bulunan otelimizde.

8. GÜN: NAPOLİ-İSTANBUL-ANKARA        
                                          
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer, saat 13.50’de TK-1880 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuş ve saat 17.05’te varış. Saat 19.00’da TK-2174 sefer sayılı uçak ile Ankara’ya uçuş. Akşam saat 20.05’te varış. Buluşma noktamıza transfer ve anılarla dolu gezimizin sonu…
 
Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ankara-İst-Ljubljana/Napoli-İst-Ankara gidiş dönüş uçuş biletleri
* Havalimanı Vergileri
* Venedik (2), Floransa (2),  Roma (2), Napoli (1) olmak üzere toplam 7 gece  4* otellerde konaklama
* Tüm otellerde alınacak kahvaltılar ve Venedik’te Otelde alınacak 2 akşam yemeği
* Bled Gölü ve Ljubljana şehir turu
* Siena ve San Gimignano turları
* Otellerde zorunlu konaklama vergisi
* Konforlu araçlarla seyahat
* Panoramik şehir turları
* Vaporetto ücreti
* Saltur Turizm refakati ve rehberlik hizmetleri
* Seyahat ve Sağlık Sigortası
* Saltur Hediye Çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti (110 € ) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar
* Bahşişler ve bagaj taşıma   hizmetleri
* Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15TL)